čtvrtek, 19 říjen 2017 11:32

V pondělí 16. 10. 2017 se všechny ročníky naší školy zúčastnily přednášky na téma kosmonautika

uspořádané panem Milanem Halouskem z Centra studentských aktivit z České kosmické kanceláře. Žáci se mimo jiné dozvěděli, jak to vypadá na mezinárodní kosmické stanici, co astronauti na oběžné dráze jedí, jak to mají s hygienou, jak funguje „vesmírný záchod“ nebo to, že kosmonautiku využíváme každý den. Vyprávění bylo doplněno velmi poutavou prezentací plnou zajímavých fotografií od skutečných astronautů a astronautek. Celé povídání bylo provázeno známou kreslenou postavičkou Krtečka, jehož plyšová verze se díky americkému astronautovi Andrew Feustelovi podívala v roce 2011 do vesmíru.

Vendula Michalcová

 

Fotogalerie

Nejvíce vás zajímá

Poslední aktuality

  • Beseda s Jirkou Králem

    Úterý, šestého listopadu - pro mnohé z nás to byl den jako každý jiný, ne však pro žáky naší školy. Přijel k nám totiž Jirka Král, známý český youtuber.

  • Přemýšlíme a soutěžíme

    Naši žáci se zapojili do matematických soutěží.

Foto z naší školy

Top