čtvrtek, 19 říjen 2017 11:32

V pondělí 16. 10. 2017 se všechny ročníky naší školy zúčastnily přednášky na téma kosmonautika

uspořádané panem Milanem Halouskem z Centra studentských aktivit z České kosmické kanceláře. Žáci se mimo jiné dozvěděli, jak to vypadá na mezinárodní kosmické stanici, co astronauti na oběžné dráze jedí, jak to mají s hygienou, jak funguje „vesmírný záchod“ nebo to, že kosmonautiku využíváme každý den. Vyprávění bylo doplněno velmi poutavou prezentací plnou zajímavých fotografií od skutečných astronautů a astronautek. Celé povídání bylo provázeno známou kreslenou postavičkou Krtečka, jehož plyšová verze se díky americkému astronautovi Andrew Feustelovi podívala v roce 2011 do vesmíru.

Vendula Michalcová

 

Fotogalerie

Nejvíce vás zajímá

 • Odpoledne s pokusy 5

  Vánočně laděnými pokusy si žáci 20. 12. připomněli blížící se svátky.

 • Odpoledne s pokusy 6

  Malým chemikům, začátečníkům, se 12. 1. 2018 podařilo roztančit rozinky

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

 • Odpoledne s pokusy 6

  Malým chemikům, začátečníkům, se 12. 1. 2018 podařilo roztančit rozinky

 • Odpoledne s pokusy 5

  Vánočně laděnými pokusy si žáci 20. 12. připomněli blížící se svátky.

Foto z naší školy

Top