pondělí, 29 leden 2018 12:44

Předmětem zkoumání byla kapka vody. 

Jaký má tvar kapka vody? Chlapci nakreslili svoji představu. Pak se pokusem přesvědčili, že je kulatá. Z papíru si vytvořili ruličku, před sebe dali dlaň a vedle ní ruličku. Pozorně se dívali a měli dojem, že se dívají dírou v ruce. Zjišťovali, jaké množství kyslíku, potřebného pro hoření, je obsaženo ve vzduchu. V hodnocení pokusů tentokrát vyhrála lávová lampička, která ukázala pohybující se barevné kuličky vody. Videa z pokusů najdete opět na školním facebooku.

 

            Jarmila Hatková

Fotogalerie

 

Nejvíce vás zajímá

Poslední aktuality

  • Beseda s Jirkou Králem

    Úterý, šestého listopadu - pro mnohé z nás to byl den jako každý jiný, ne však pro žáky naší školy. Přijel k nám totiž Jirka Král, známý český youtuber.

  • Přemýšlíme a soutěžíme

    Naši žáci se zapojili do matematických soutěží.

Foto z naší školy

Top