Odpoledne s pokusy 10

Jak se chová nezavázaný nafouknutý balónek, když ho pustíte z ruky?

To pozorovali kluci v pátek 23. 3. 2018 a hned přemýšleli, jak by se dala jeho dráha usměrnit a energie využít k pohonu. Ve dvojicích zkoušeli zkonstruovat raketu na balónkový pohon. Každá dvojice měla odlišný nápad, ten si prakticky ověřila, ale ve finále rakety létaly všem po určené dráze.

Přípravy, start a lety uvidíte na fotografiích a dokonce na školním facebooku i na videích. Na závěr se šikovným klukům povedlo napíchnout nafouknutý balónek na špejli.

Jarmila Hatková