neděle, 19 únor 2017 19:06

17. února 2017 žáci zkoumali látky s odlišnými hustotami.

Připravili si vzhledný, leč nepoživatelný koktejl, vytvořili olejovou kuličku na rozhraní vody a lihu a pozorovali, jak se chovají kapky inkoustu, když projdou vrstvou oleje do vody. Pak si spočítali, kolik mincí se vejde do malé skleničky naplněné vodou. Porovnávali a zdůvodňovali, proč se teplá voda drží nad hladinou studené vody. Mnohé fotografie svědčí o atmosféře a soustředěnosti žáků při práci.

Jarmila Hatková

Fotogalerie k prohlédnutí