Přírodovědné odpoledne X

V pátek 24. března nás potěšila svojí návštěvou paní Boková z Centra celoživotního vzdělávání v Ústí nad Orlicí.

Přijela se podívat, jak žáci pracují, jaké pokusy provádějí, protože připravujeme seminář pro pedagogy 1. stupně ZŠ.

První otázka, jak prolézt obdélníkem z papíru, který má rozměry běžné pohlednice, vedla šesťáky k přemýšlení. Fotografie dokládá, že úkol úspěšně vyřešili.

Nafukovací balónky se staly předmětem velké zábavy. Co udělá nafouknutý nezavázaný balónek, když ho pustíte? Dá se tento jev nějak využít? Žáci přišli na to, že by mohl sloužit jako pohon nějakého předmětu. Přemístili se na chodbu, připravili si startovní dráhu a ve dvojicích si zhotovili z papíru raketu. Paní Boková se aktivně zapojila do práce, v závěru pak ocenila tvořivost žáků a jejich pracovní nadšení.

K poslednímu pokusu byly použity zase balónky. Tady jsme měli větší spotřebu, protože žáci měli za úkol propíchnout balónek špejlí tak, aby nepraskl. A výsledky? Podívejte se do fotogalerie.

Jarmila Hatková

Fotogalerie k prohlédnutí