úterý, 09 květen 2017 06:56

V pátek 5. května se konalo školní kolo soutěže v poznávání rostlin a živočichů, kterého se zúčastnilo 15 žáků z 3., 4. a 5. ročníku.

Soutěž v poznávání rostlin a živočichů

Soutěžící z 3. ročníku museli určit 15 rostlin nebo živočichů a 5 hornin a nerostů. Pro žáky 4. a 5. ročníku bylo připraveno po 30 exemplářích rostlin nebo živočichů. Všichni soutěžící prokázali výborné znalosti a zaslouží si velkou pochvalu. Do regionálního kola postupují vždy tři nejlepší v každé kategorii:

4. a 5. ročník – živočichové:

1. místo Pavla Šenkýřová (60b + 8b), 2. místo Anežka Čadová (51b + 8b), 3. místo Denisa Vágnerová (48b + 8b)

4. a 5. ročník- rostliny:

1. místo Sára Stejskalová (59b + 8b), 2. místo Dora Moravcová (56b + 8b), 3. místo Nela Haltmarová (47b + 7b)

3. ročník - rostliny:

1. místo Dája Pomikálková (22b + 3b)

3. ročník – živočichové:

1. místo Martin Valenta (26b + 3b), 2. místo Dája Pomikálková a Jáchym Šťovíček (21b + 3b)

Všem soutěžícím budeme držet pěsti ve středu 17. května, kdy budou hájit barvy naší školy v České Třebové.

Hana Hrdinová

Prohlédnout fotogalerii