čtvrtek, 19 říjen 2017 11:17

Školní kronika - září

Co všechno se dělo v září?

Měsíc září, i přesto že byl úvodním měsícem školního roku 2017–2018, přinesl mnoho zajímavých dní a různých akcí, které se konaly přímo v naší škole nebo kterých se žáci či pedagogové zúčastnili.

V prvním zářijovém týdnu dne 7. 9. se konaly již tradiční informativní třídní schůzky. Nové třídy na druhém stupni, a to 6.A a 6.B, se ve dnech 13.–15. a 18.–20. 9. zúčastnily adaptačních  kurzů v Dolní Čermné.

Ve čtvrtek 14. 9. se také konal Den třídního učitele, kdy jednotlivé třídy podnikly se svými třídními učiteli různorodé aktivity, mezi nimiž byla například návštěva lanového centra v Říčkách v Orlických horách, výlet na hrad Lanšperk nebo do letohradské bažantnice či účast dětí z prvního stupně na charitativním běhu Běháme pro … tentokrát pro Žampach.

Mnohé z tříd absolvovaly preventivní programy vedené pracovníky Pedagogicko-psychologické poradny z Ústí nad Orlicí, mezi kterými byly například programy Začátek pro nově vzniklé třídní kolektivy, Před tabulí, za tabulí nebo Bolí, nebolí.

8. a 9. ročník navštívil akci Preventivní vlak – bezpečná železnice s tématem osobní bezpečnosti a prevence úrazů.

V úterý 26. 9. se pak vybraní žáci a žákyně zúčastnili okresního kola v přespolním běhu v biatlonovém areálu v Šedivskému lomu. Zde excelovaly především dívky. 1. místo v kategorii mladších žákyní vybojovala Lucie Kánská, 2. místo získalo naše družstvo mladších žákyní a 3. místo pak starší žákyně a mladší žáci.

Ani samotní učitelé v září nezaháleli. Na jejich programu byly nejen třídnické práce, ale i účast například na kurzu RWCT v Praze či hromadný seminář o formativním hodnocení.

 

Vendula Michalcová

Nejvíce vás zajímá

  • T - profi 2023

    Letohrad úspěšný v krajském kole polytechnické soutěže Talenty pro firmy T – profi 2023

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

Foto z naší školy

Top