čtvrtek, 19 říjen 2017 11:32

V pondělí 16. 10. 2017 se všechny ročníky naší školy zúčastnily přednášky na téma kosmonautika

uspořádané panem Milanem Halouskem z Centra studentských aktivit z České kosmické kanceláře. Žáci se mimo jiné dozvěděli, jak to vypadá na mezinárodní kosmické stanici, co astronauti na oběžné dráze jedí, jak to mají s hygienou, jak funguje „vesmírný záchod“ nebo to, že kosmonautiku využíváme každý den. Vyprávění bylo doplněno velmi poutavou prezentací plnou zajímavých fotografií od skutečných astronautů a astronautek. Celé povídání bylo provázeno známou kreslenou postavičkou Krtečka, jehož plyšová verze se díky americkému astronautovi Andrew Feustelovi podívala v roce 2011 do vesmíru.

Vendula Michalcová

 

Fotogalerie

Nejvíce vás zajímá

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

  • Vodácký výcvik

    Ač se to nezdá, tak se blíží konec školního roku a s ním i vodácký výcvik na Vltavě.

  • Talenty pro firmy

    Talenty pro firmy opět soutěžily

Foto z naší školy

Top