pátek, 10 listopad 2017 13:00

Pojďme udělat Halloween ve škole, zaznělo na zasedání školního parlamentu.

Je potřeba zjistit zájem spolužáků, ozvala se okamžitě opozice, která nerada novoty. Ale demokracie je demokracie a PRO bylo nakonec více než ¾ tříd.  A co vlastně ten svátek znamená?

Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu) a „koledují“ o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj. Halloween vznikl z křesťanských oslav svátku Všech svatých a pravděpodobně i z předkřesťanského keltského svátku Samhain - obdoby našeho Nového roku. Název vznikl zkrácením anglického „All-Hallow-even“, tedy „Předvečer Všech svatých“.

Ve škole budeme Halloween slavit v úterý a je na dětech (případně rodičích), zda se rozhodnou zapojit. Děti se mohou převléknout do kostýmů, které ale nesmí být hanlivé a obsahovat zbraně. Třídy, které budou mít nejvíce zúčastněných, vyhrají možnost vybrat si den bez zkoušení. Celý den bude probíhat výuka podle rozvrhu.

Veronika Pomikálková

 

Fotogalerie

Nejvíce vás zajímá

  • T - profi 2023

    Letohrad úspěšný v krajském kole polytechnické soutěže Talenty pro firmy T – profi 2023

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

Foto z naší školy

Top