pátek, 10 listopad 2017 13:00

Pojďme udělat Halloween ve škole, zaznělo na zasedání školního parlamentu.

Je potřeba zjistit zájem spolužáků, ozvala se okamžitě opozice, která nerada novoty. Ale demokracie je demokracie a PRO bylo nakonec více než ¾ tříd.  A co vlastně ten svátek znamená?

Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu) a „koledují“ o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj. Halloween vznikl z křesťanských oslav svátku Všech svatých a pravděpodobně i z předkřesťanského keltského svátku Samhain - obdoby našeho Nového roku. Název vznikl zkrácením anglického „All-Hallow-even“, tedy „Předvečer Všech svatých“.

Ve škole budeme Halloween slavit v úterý a je na dětech (případně rodičích), zda se rozhodnou zapojit. Děti se mohou převléknout do kostýmů, které ale nesmí být hanlivé a obsahovat zbraně. Třídy, které budou mít nejvíce zúčastněných, vyhrají možnost vybrat si den bez zkoušení. Celý den bude probíhat výuka podle rozvrhu.

Veronika Pomikálková

 

Fotogalerie

Nejvíce vás zajímá

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

Foto z naší školy

Top