středa, 22 listopad 2017 10:58

Blíží se konec listopadu a učitelé i žáci mají za sebou druhý oborový den.

 Ti, kteří si vybrali obor Sousedé odvedle, stihli spoustu aktivit - kvíz o Slovensku, hledání společných a rozdílných znaků Slovenska a České republiky, plakáty na různá slovenská témata, ochutnávka slovenských sýrů či vaření brynzových halušek. Vyvrcholením celého oboru pak bude předvánoční výlet do Bratislavy. Další skupina vyráběla velké figurky betlému. Během druhého oborového dne je žáci stihli naglazovat, ale většinu času jsme strávili modelováním dalších, tentokrát menších, figurek.

Skupina dětí, která si vybrala reklamu byla na exkurzi v letohradském GOLEMPRESSu, kde se jich velmi ochotně ujal pan Krátký. Žáci se během programu dozvěděli mnoho zajímavých informací o reklamě, jejím působení a tvorbě, spoustu zajímavostí z reklamní branže, prohlédli si rozmanité reklamní předměty, seznámili se s výrobou inzertních novin a vyzkoušeli si korekturu reklamního plakátu. Informací bylo mnoho a my za ně a za věnování času panu Krátkému velmi děkujeme.

Malí chemici si připravovali své pokusy. Vytvořili si sopku na talíři a lávovou lampičku. Zkoumali reakci vaječné skořápky s octem. Z minulých pokusů už věděli, jak vznikající plyn dokázat. Výsledkem experimentů s látkami odlišné hustoty byl lákavý, leč nepoživatelný koktejl. Odpověď na otázku, proč se neutopíme v Mrtvém moři, doložili pokusem s vajíčkem. Nezaháleli ani začínající truhláři. Z připravených dílů začali skládat skříně, vše si pořádně rozměřili a lepili, zatím vše drží a i pravé úhly jsou pravé.

Výtvarníci věnovali druhý oborový den výtvarnému ztvárnění jedné budovy pozorované během  1. oborového dne. Z počátku  měli z této činnosti obavy, ale nakonec výtvarnou část dobře zvládli.

 Snahu našich žáků si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

Fotogalerie

 

 

 

 

Nejvíce vás zajímá

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

Foto z naší školy

Top