čtvrtek, 14 prosinec 2017 10:23

Brněnská logická hra

Máme za sebou brněnské finále.

Ve středu 13. prosince proběhlo v Brně na gymnáziu Kapitána Jaroše celostátní finále osmého ročníku Brněnské logické soutěže - Brlohu. Nás může těšit, že se do něj probojoval náš tým z 9. ročníku - Kapříci. Konkurence byla obrovská, soutěžilo více než 500 družstev z České i Slovenské republiky. Po prvních třech základních kolech a po malém finále zůstalo v soutěži posledních 7 týmů, mezi nimi Kapříci na 4. místě. 

Do Brna jsme jeli s dobrým pocitem, že nemáme co ztratit. Soutěž měla slavnostní úvod,  kdy k dětem promluvil proděkan Masarykovy univerzity a ocenil jejich zápal pro řešení matematických úloh a za snahu řešit různé problémy a nevzdávat to. Vždyť během soutěže žáci vyřešili více než 40 náročných úloh. 

Ve finále na ně čekalo dalších 24 různě obtížných problémů. A ani tady Lucka, Žaneta, Hanka a Petr nezklamali. Podařilo se jim správně vyřešit 11 z nich a získat 27 bodů. Bohužel konkurence byla letos obrovská a tak to stačilo pouze na 7. místo. Musíme ale uznat, že soupeři byli výborní a trošku rychlejší než my. 

Za sebe musím dodat, že je škoda, že tento tým končí a popřát žákům hodně úspěchů na středních školách i při dalším studiu.  

Petr Pupík

Fotogalerie

Nejvíce vás zajímá

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

Foto z naší školy

Top