pondělí, 29 leden 2018 12:44

Předmětem zkoumání byla kapka vody.

Jaký má tvar kapka vody? Chlapci nakreslili svoji představu. Pak se pokusem přesvědčili, že je kulatá. Z papíru si vytvořili ruličku, před sebe dali dlaň a vedle ní ruličku. Pozorně se dívali a měli dojem, že se dívají dírou v ruce. Zjišťovali, jaké množství kyslíku, potřebného pro hoření, je obsaženo ve vzduchu. V hodnocení pokusů tentokrát vyhrála lávová lampička, která ukázala pohybující se barevné kuličky vody. Videa z pokusů najdete opět na školním facebooku.

Jarmila Hatková

• Leden na naší škole

Vánoční prázdniny se přehouply jako nic a nás učitele společně s žáky čekala práce spojená s blížící se klasifikací a pololetním vysvědčením.

• Kurs s rodilým mluvčím

Již třetím rokem měli žáci 6. – 9. tříd možnost absolvovat čtyřdenní intenzivní kurz s výukou anglického jazyka na naší škole.

• Zápis do 1. třídy

se uskuteční 12. 4. 2019 od 15.00 do 17.00