pátek, 18 květen 2018 11:10

Soutěž v poznávání přírodnin

Ve čtvrtek 10. května se konalo školní kolo soutěže v poznávání rostlin a živočichů,

kterého se zúčastnilo 15 žáků z 3., 4. a 5. ročníku. Soutěžící z 3. ročníku museli určit 15 rostlin nebo živočichů a 5 hornin a nerostů. Pro žáky 4. a 5. ročníku bylo připraveno po 25 exemplářích rostlin nebo živočichů. Všichni soutěžící prokázali výborné znalosti a zaslouží si velkou pochvalu.

Do regionálního kola postupují vždy tři nejlepší v každé kategorii:

4. a 5. ročník – živočichové:

1. místo Tomáš Fajt (47b + 5b), 2. místo Denisa Vágnerová (40b + 5b), 3. místo Anička Poláčková (38b + 6b)

4. a 5. ročník- rostliny:

1. místo Dora Moravcová (45b + 5b), 2. místo Anička Poláčková (42b + 6b), 3. místo Daniela Pomikálková (31b + 5b)

3. ročník - rostliny:

1. místo Maruška Vyčítalová

3. ročník – živočichové:

1. místo Maruška Vyčítalová, 2. místo Jan Křivohlávek a 3. místo Jakub Lýko

Všem soutěžícím budeme držet palce ve středu 23. května, kdy budou hájit barvy naší školy v České Třebové.

Hana Hrdinová