úterý, 22 květen 2018 05:03

Kurs dopravní výchovy

V pondělí 21. 5. čtvrťáci ukončili kurz dopravní výchovy pod vedením pana Fialy.

Součástí kurzu byla teoretická výuka pravidel silničního provozu. Druhá část kurzu byla praktická na dopravním hřišti v Žamberku. Děti si vyzkoušely jízdu na kruhovém objezdu, křižovatkách, naučily se objíždět překážku atd. Celý kurz byl ukončen dopravními testy a jízdou pod bedlivým dohledem pořadatele, spolužáků i učitelek. A jaký je výsledek? Většina žáků obdrží průkaz cyklisty z rukou příslušníka policie. Je třeba si však uvědomit, že děti potřebují v opravdovém provozu ještě průpravu pod dozorem svých rodičů. Zatímco na hřišti malé chybičky znamenaly pouze trestný bod, ve skutečném dopravním provozu to může být i zranění.

Všem malým cyklistům přejeme bezpečnou jízdu.

Hana Hrdinová