úterý, 12 červen 2018 06:30

I v letošním roce proběhlo regionální kolo přírodovědné soutěže na Základní škole Habrmanova v České Třebové.

Naši školu za první stupeň reprezentovalo 9 žáků.

Jaké bylo umístění nejúspěšnějších z nich?

Živočichové a minerály (3. ročník) – 10. místo: Marie Vyčítalová a 13. místo Jakub Lýko

Rostliny a minerály (4. + 5. ročník) – 11. místo: Anna Poláčková (4. r.), 16. místo: Dora Moravcová (5. r.)

Za druhý stupeň se přihlásilo do soutěže celkem 21 škol. Žáci si mohli vyzkoušet své znalosti v poznávání rostlin, živočichů a minerálů. Naši školu v této kategorii pod vedením paní učitelky Peřinové reprezentovalo 5 žáků. Nejúspěšnější byli v kategorii 6. – 7. ročníků Klára Lipenská (10. místo), Matěj Neubert (13. – 14. místo) a Josef Slanina (15. místo).  V kategorii 8. – 9. ročníků Lucie Uchytilová (13. místo) a Žaneta Vágnerová (24. místo).

Blahopřejeme také ostatním soutěžícím, kteří mohou být spokojeni se svými výsledky. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a věříme, že se soutěže zúčastní i příští rok.

Mgr. Hana Hrdinová

Fotografie z akce