neděle, 11 listopad 2018 15:28

Přemýšlíme a soutěžíme

Naši žáci se zapojili do matematických soutěží.

Logická olympiáda

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Těší nás, že se naši žáci do této soutěže zapojili v online základním kole. Z nich byla v kategorii A (3. - 5. třída) velmi úspěšná Johanka Stejskalová ze 4. A, která svým výkonem postoupila do krajského kola mezi padesátku nejlepších řešitelů. V této velké konkurenci se 2. 11. 2018 v Pardubicích umístila na skvělém 19. místě. Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

 

Brněnská logická hra

Zároveň zahájil začátkem listopadu oblíbený BrLoH, který je hrou týmovou a letos probíhá již devátý ročník. Ve třech kolech řeší mužstva 3 x 10 úloh, po kterých následuje malé finále. Nejlepších 10 týmů se v prosinci setká v Brně, kde proběhne velké finále. Z naší školy projevili ochotu trápit své mozkové buňky šesťáci, kteří sestavili dva týmy a zatím se drží statečně.

Nejvíce vás zajímá

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

Foto z naší školy

Top