pátek, 07 prosinec 2018 15:35

Již se na naší škole staly tradicí tzv. Oborové dny. Jedná se o výuku trochu jinak, kdy si žáci vyberou z nabídnutých témat to, které je nejvíce zajímá.

Oborové dny 2018

 Po tři dny se pak danému tématu věnují. Výstupem je odevzdání závěrečné oborové práce.

Letošní nabídka byla velmi pestrá. Museli jsme nabídnout deset témat, aby vyšlo na všechny žáky, kterých na 2.stupni přibývá. Žáci mohli vybírat z tvořivých oborů, které nabízely tvoření z recyklovatelných materiálů, výrobu keramiky či techniku suchá jehla. Dále se žáci mohli zdokonalovat ve zdravovědě, stát se rybářem, chemikem či pekařem, který nepoužívá cukr, vyrazit za poznáním do Orlických hor či Jablonného n. O. nebo si vyzkoušet novinku posledních let Escape room a sami pak nějakou únikovou hru vytvořit.

Drtivá většina žáků pracovala poctivě, oborové dny si pochvalovali, něco nového se dozvěděli a měli chuť učit se jinak. Na závěrečném vyhodnocení, které se konalo na zámku, se pak dozvěděli, co na oborových dnech dělali jejich spolužáci. Vybraní zástupci z každého oboru představili svůj obor formou prezentace ostatním. I když byli vystupující velmi nervózní, všichni to skvěle zvládli a ujistili se, že dokážou mluvit před celým 2. stupněm a všemi učiteli.

V oborových dnech budeme v dalších letech pokračovat, protože přinášejí přesně to, co mají. Žáci se naučí zodpovědně plnit pokyny a termíny.  Píší oborové práce, které se rok od roku zlepšují. Získají nové poznatky o místech či aktivitách, se kterými se dosud nesetkali. Všechny tyto nabyté dovednosti v dalším životě určitě zúročí.

Tereza Krejčová

 

Fotogalerie

Nejvíce vás zajímá

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

Foto z naší školy

Top