úterý, 26 březen 2019 12:00

Sedmáci na lyžařském výcviku

Náš lyžařský výcvik se uskutečnil 17. - 22. 2. v Deštném v O.h. Jely obě sedmičky najednou. 

Hned po příjezdu jsme šli odhodlaně lyžovat, proběhlo rozdělení do družstev. Po lyžování jsme se ubytovali. Večer nám paní učitelky řekly zdejší pravidla a také pro nás připravily zábavný program. Další večerní programy pak organizovala jednotlivá družstva a také jsme měli každý večer teoretickou přednášku. 

Druhý den přišlo seznámení se svahem a pády :-) Začátečníci se učili otáčet a vůbec pohybovat na lyžích, postupně se lyžovat naučili všichni, jak paní učitelky slibovaly. Stejně tak i snowboarďáci. 

Další den jsme šli lyžovat s ještě větším nadšením. Začátečníci trénovali na malé sjezdovce, odpoledne už ale šli na tu velkou. Ostatní se pořád více zdokonalovali. 

Středa byla trochu jiná. Lyžování jsme proložili běžkami a také jsme vyzkoušeli snowblady. Večerní program na chatě se zrušil kvůli adrenalinovému večernímu lyžování, na které šli téměř všichni. 

Ve čtvrtek dopoledne jsme jeli do velké skiareálu , abychom si vyzkoušeli sedačkovou lanovku a velké sjezdovky. Jezdili jsme ve skupinách podle zdatnosti, ti nejodvážnější sjeli 

i černou sjezdovku. Odpoledne jsme pak měli na sjezdovce u chaty závody ve slalomu. 

Pátek byl poslední den a jelikož paní učitelky na některých viděly únavu, bylo lyžování dobrovolné. Po obědě jsme již odjížděli domů.

Celý lyžařský výcvik jsme si užili a jsme rádi, že jsme se ho mohli zúčastnit.

Ema Šťovíčková, Lukáš Hofman a David Liebich (7.A)

 

Fotogalerie z akce

 

Nejvíce vás zajímá

  • T - profi 2023

    Letohrad úspěšný v krajském kole polytechnické soutěže Talenty pro firmy T – profi 2023

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

Foto z naší školy

Top