středa, 15 květen 2019 12:21

Poznávací zájezd do Švédska

Ve dnech 5. 5. 2019 – 11. 5. 2019 se žáci šestých až devátých ročníků vydali na poznávací zájezd do Švédska. 

Po úmorné dvaceti čtyř hodinové cestě autobusem jsme konečně dorazili na místo. Ostrov Öland, také přezdívaný jako ostrov slunce a vánku nás opravdu přivítal sluníčkem, ale vánek se podobal spíše vichru z hor. Takže jsme nasadili bundy, čepice a kapuce a mohli se vydat na prozkoumávání ostrova. V následujících dnech jsme procestovali severní a jižní část ostrova, navštívili jsme majáky s nádhernými výhledy, přírodní rezervaci přezdívanou „Les skřítků“, vápencové útesy, rybářskou vesničku, starověké pohřebiště, prošli jsme se po pobřeží, navštívili jsme místní step a vyfotili se u několika mlýnů.

 

Poslední den před odjezdem jsme měli naplánovanou návštěvu švédské školy. Po příjezdu se žáci rozdělili do deseti skupin a společně s místními žáky nás čekal oběd a prohlídka školy. Následovala diskuze ve skupinkách o Švédsku a České republice, žáci si navzájem představili svoji zemi, školu, tradice, dokonce proběhla i výuka švédštiny a češtiny. Pak následovaly hry v tělocvičně, kde si žáci zahráli ping pong, badminton či si vyzkoušeli střílení na koš. Vše probíhalo ve skvělé přátelské atmosféře.

Poslední den nás už čekalo jen balení a příprava na dlouhou cestu domů. Při zpáteční cestě jsme ještě na skok zastavili v Kodani a udělali si asi dvou hodinovou prohlídku města, vyfotili se u sochy Malé mořské víly a viděli stráž u královského paláce.

Po celou dobu zájezdu nám přálo dobré počasí, velký obdiv sklidili žáci, kteří se i přes nízké teploty odvážili vykoupat v moři. Ze Švédska jsme odjížděli plni krásných zážitků a dojmů, které opravdu stály za to.

 

Markéta Pecháčková

 

Fotogalerie

Nejvíce vás zajímá

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

Foto z naší školy

Top