pátek, 13 září 2019 10:54

Malí a velcí

Při slavnostním zahájení školního roku byl každému prvňáčkovi přidělen jeden nebo dva deváťáci.

Při slavnostním zahájení školního roku byl každému prvňáčkovi přidělen jeden nebo dva deváťáci. Ti budou jejich patrony až do konce června 2020. Jejich posláním bude usnadnit svým mladším spolužákům jejich začátky ve škole, připravovat pro ně akce a účastnit se jich.

Už ve středu 11. září strávili žáci společně hodinu výtvarné výchovy, jejímž cílem bylo naplnění motta školy „Táhneme za jeden provaz“. Děti obkreslovaly svoji ruku, vystřihly ji a vymalovaly. Deváťáci jim pomáhali, povídali si s nimi. Mezi dětmi se vytvářely krásné vztahy.  Někteří malí pro svého staršího kamaráda nakreslili obrázek a ti citlivější se loučili se slzami v očích.  Atmosféra hodiny je zachycena na fotografiích.

Jak to hodnotili žáci 9.a a 9.b? …hodina s prvňáčky byla fajn, sblížili jsme se, dozvěděli se zajímavé věci, škoda, že to rychle uteklo, už se těším, až se zase potkáme, byli úžasní…

Já osobně si dovolím dodat, že deváťáci byli skvělí a moc jim děkuji za to, že se ochotně stali patrony našich nejmladších.

Jarmila Hatková

 

Fotogalerie

 

Nejvíce vás zajímá

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

Foto z naší školy

Top