pátek, 07 únor 2020 10:29

Úspěšní matematici z 5. ročníku

Minulou středu se konalo v Ústí nad Orlicí okresní kolo "Matematické olympiády" pro 5. ročník.

Naše škola připravila do soutěže 7 žáků ze 4. a 5. ročníku. Nejvíce se dařilo Johance a Danielu Stejskalovým, kteří obsadili dělené 2. místo, když ztratili pouhý jeden bod. Pochvalu zaslouží i ostatní soutěžící, že překonali nástrahy školního kola a obtížné úlohy řešili. Obzvláště bych chtěl vyzvednout Růženku Poláčkovou, která se neztratila mezi až o dva roky staršími řešiteli.

Chtěl bych poděkovat paní učitelce Veselé a Drnovské, že se jim povedlo děti namotivovat a na soutěž připravit.

Petr Pupík

• Šijeme panenky pro UNICEF

Naši milí sedmáci se v hodinách výtvarné výchovy směle pustili do výroby látkových panenek pro společnost UNICEF.

• Lyžařský výcvik 2020

Termín byl jasný, počet frekventantů i pedagogického dozoru také, chata domluvena výzbroj i výstroj připravena, ale přesto nás všechny spojovala společná obava – bude sníh?