středa, 26 únor 2020 09:00

Šijeme panenky pro UNICEF

Naši milí sedmáci se v hodinách výtvarné výchovy směle pustili do výroby látkových panenek pro společnost UNICEF. 

Po prvotním šoku po zadání úkolu požádali doma o zbytky látek, nastříhali tělíčko, ušili oblečení, připevnili vlasy a vyplnili rodný list. Nový tvor byl na světě. Teď už nám zbývá jen panenky odeslat do UNICEFu a čekat, kdo si právě jejich výtvor koupí a přispěje tak potřebným dětem.

 

Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna). Jakmile si někdo panenku adoptuje, děti dostanou zprávu, že jejich výtvor našel svoji novou rodinu.

Chtěla bych žákům poděkovat za jejich přístup a ochotu zapojit se do této akce. Je fajn vědět, že i mladí lidé nejsou lhostejní k osudu malých dětí, které potřebují pomoc.

 Jejich práci jsme propojili ještě i s hodinou českého jazyka. Žáci panenky usadili do nějaké pozice ve třídě, poté je vyfotografovali, dozdobili v mobilních telefonech, opatřili filtry atd., a vytvořili tak umělecké dílo, které měli poté popsat. U některých popisů jsme se opravdu pobavili. Je vidět, že jejich fantazie je bezbřehá a rozhodně se toho děcka nebojí.

 

Ostatně, můžete posoudit sami na posledních fotografiích.

Ivana Zemanová

 

Fotogalerie

Nejvíce vás zajímá

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

Foto z naší školy

Top