neděle, 04 říjen 2020 07:49

Adaptační kurs 6.A

V pondělí 14. 9. jsme se sešli před školou, odkud nám byly odvezeny věci do Dolní Čermné.

 Cestou jsme hráli hry, museli jsme spolupracovat a oslovovat nové spolužáky, hra kolíčkovaná měla velký ohlas. Hned po příchodu jsme si zahráli hru na prozkoumání areálu, kdy měla dvojice zavázané nohy k sobě. Po obědě jsme si trochu odpočinuli, poté nás čekala hra Pevnost Boyard, měli jsme získat co nejvíc peněz pro svůj tým.  Teplé počasí vybízelo k vyzkoušení vody v bazénu. Po večeři jsme měli zamluvený beach volejbal, zpočátku hráli všichni. Nakonec zůstalo pouze 6 dětí hrajících přehazovanou, ostatní hřiště pojali jako velké pískoviště. Hned jsme se osprchovali a šli jsme do společenské místnosti, kde jsme tvořili pravidla, která musíme dodržovat na kurzu, ale i ve třídě.

                 Druhý den ráno jsme byli přichystáni na program s paní psycholožkou, šlo o seznamovací hry na jména, upíra, živé pexeso a skupinovou hru, při které jsme hledali, co máme společného a v čem jsme jedineční; hra „výměna identity“ nám dala trochu zabrat, poslouchali jsme představení jiného spolužáka, který nebyl jmenován, a toho jsme museli uhodnout. Dozvěděli jsme se o sobě mnoho nového.

                 Po poledním klidu jsme se šli vykoupat a pak na procházku do lesa, kde jsme hráli na slepce a vodiče. Museli jsme projít trasu vyznačenou lanem, háček byl v tom, že jeden měl zavázané oči, druhý měl navádět „slepce“ po dráze. Všichni jsme si pak užili stavění domečků v lese, kde jsme představili, pro koho jsme domek postavili. Po návratu do areálu jsme hráli hru s přenášením vody děravým kbelíčkem. Mokří jsme byli všichni. Po večeři jsme opět využili beach volejbal. Po setmění jsme strávili v duchu sázek. Čtyři týmy měly za úkol vyslat jednoho hráče, který se hodil na daný úkol. Sdělili jsme jim pouze informaci, že bude vhodná pro siláka. Týmy vybraly zástupce, kteří odešli za dveře. Mezitím jsme sázeli, kdo v dané disciplíně vyhraje. Pak začal boj. Siláci dostali kolíček a papír, museli kolíček otočit a držet papír obrácenou stranou, nezdá se to, ale je to opravdu těžké. Všichni jsme fandili, až se okna třásla.

                 Ve středu ráno jsme museli vstávat časněji kvůli předání ubytovny. Po snídani jsme stavěli věže z pet lahví, celá třída se měla dostat skrz pavučinu, dále jsme se proměnili v auta formule 1, kdy jsme v depu plnili neobvyklý úkol. Poslední hrou byla bankovní loupež. Opět šlo o navigaci „slepého“ pro bankovky s nejvyšší hodnotou. Pak jsme všichni dostali příležitost zhodnotit kurz a tradá na autobus.                                    

 Kateřina Houdková, Adéla Michnová, Natálie Rozumková, Kristýna Otevřelová 6. a

 

Jak se líbil kurz ostatním?

  • „Na adapťáku byla legrace, bavily mě hry.“ Amálie Nezkusilová
  •  „Bavila mě hra s kolíčky, kdo ho donese do areálu, vymysleli jsme trest. Bavilo mě povlékat postele.“  Josef Buryška
  • „Bavily mě hry, sázky, stavění domečků. Chutnaly mi večeře.“ Matěj Maixner
  • „Nejlepší bylo zahrabávání Filipa do písku a hra Formule 1.“ Tomáš Petr
  • „Bylo to super a jela bych zas.“ Adéla Michnová
  • „Chutnala mi gulášovka a bavilo mě zasypávat spolužáky pískem.“ Luboš Fogl

 

 

 

Ráda bych poděkovala svým skvělým kolegyním za spolupráci, rodičům za pomoc při odvozu batohů a dětem za parádně strávený čas. Pevně věřím, že budou až do deváté třídy prima kolektiv.

 

                                                                                                              J. Krejsová

 

 

Fotografie z akce

 

Nejvíce vás zajímá

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

Foto z naší školy

Top