pátek, 09 říjen 2020 10:14

Výuka od 12. do 30. října

Organizace výuky v příštích třech týdnech. (Aktualizováno 13.10.)

Přechod na distanční výuku

Od středy 14. října přechází celá škola na distanční výuku. Výuka bude probíhat podle rozvrhu s drobnými úpravami. žáci 3. až 9. ročníku se učí online, žáci 1. a 2. ročníku budou dostávat od svých vyučujících práci.  V týdnu od 26. října nebudou probíhat online schůzky, žáci ale dostanou domácí úkoly. Jednotlivé hodiny budou mít žáci zadány v kalendáři MS Teams., po přihlášení svým jménem a heslem stačí kliknout a připojit se ke schůzce, kterou učitel vyvolal. Pro menší děti to bude na počátku obtížné, ale určitě to společně s učiteli a rodiči zvládnou.  Prosíme rodiče, aby zajistili účast svých dětí na výuce. Pokud je v rodině více dětí, rozdělte jim čas u počítače a neúčast nepřítomného dítěte při hodině omluvte. Kamera při výuce není nutná, nezbytně nutný je ale mikrofon a sluchátka.

Škola má k dispozici omezené množství notebooků a sluchátek, které můžeme zapůjčit. Přednost dostanou více početné rodiny. Zájemci se mohou ozvat ve středu u pana zástupce Petra Pupíka (604 217 822)

Kromě toho nabízíme v současné době k odprodeji několik počítačů, podrobnosti najdete v žákovské knížce.

Centrum Pod střechou se pokouší zajistit počítače pro samoživitele nebo sociálně slabé rodiny. Pokud máte zájem, ozvěte se ředitelce školy na telefon 604 217 821 do pondělí 9 hodin.

Školní jídelna zatím vaří, děti z I. stupně mohou na oběd od 11.30 do 12 a děti z II. stupně od 12 do 13 hodin.

Mgr. Pavla Skácelíková

 

Zásady distanční výuky

Distanční výuka probíhá v prostředí MS Teams. Každý žák má do systému přístup po přihlášení svým uživatelským jménem a heslem. Vše si žáci již vyzkoušeli při třídnických hodinách nebo při informatice.

Výuka bude probíhat podle běžného rozvrhu s důrazem na hlavní předměty. Jednotlivé hodiny učitelé zanesou do kalendáře, kde je potom uvidí i žáci.

Pokud je v rodině více dětí a nemáte všichni svůj počítač, potom se o čas u počítače rozdělte a vyučujícím nahlaste, na které hodině nemůžete být.

Vyučovací hodina bude trvat 35 minut, prosíme žáky o dochvilnost, aby se včas mohli připojit ke schůzce. V jednom dni budou mít žáci maximálně 5 vyučovacích hodin.

V prvním a druhém ročníku budou mít žáci jednu online schůzku denně, dle domluvy s vyučujícím.

Studijní materiály budete mít uloženy ve složce Soubory v kanálech jednotlivých předmětů.

Samostatnou práci budete mít v kartě Zadání v kanálu Obecné. U každé práce je uvedený termín odevzdání, je nutné jej dodržet, abychom na ni mohli navazovat při dalších hodinách.

Při hodinách (schůzkách) se žáci chovají slušně, hlásí se, jsou aktivní. My vás vždycky nevidíme, věříme ale, že při hodině nebudete hrát hry na telefonu a budete se věnovat pouze výuce. Práce při distanční výuce bude hodnocená a hodnocení bude součástí klasifikace.

Nejvíce vás zajímá

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

Foto z naší školy

Top