pondělí, 02 listopad 2020 19:10

Ježíškova vnoučata

někteří z Vás možná znáte projekt Ježíškova vnoučata

Milí žáci a rodiče,

někteří z Vás možná znáte projekt Ježíškova vnoučata (https://jeziskovavnoucata.rozhlas.cz/

Projekt Českého rozhlasu. Propojujeme osamocené lidi v domovech a plníme jim vánoční přání. Staňte se Ježíškovým vnoučetem i vy!
jeziskovavnoucata.rozhlas.cz

 Jde o charitativní akci pro osamělé seniory, kdy si vyberete z přání, která čekají na splnění, zarezervujete ho a nakonec splníte. Většina z nich je rozebrána brzy po spuštění (tento rok 16. listopadu). To nás navedlo na myšlenku potěšit naše babičky a dědečky vyrobeným přáníčkem. V této nelehké době, kdy jsme v jisté izolaci, bychom těmto lidem rádi předali alespoň trochu radosti. Hotová přáníčka předáme 27. listopadu (před 1. adventní nedělí) do Domu s pečovatelskou službou v Letohradě a Oblastní charitě Ústí nad Orlicí se sídlem v Letohradě. Paní pečovatelky a sestřičky by přáníčka předaly osamělým letohradským babičkám a dědečkům.

 

Jak se zapojit? Vyrobíte vánoční přáníčko (přáníčka) s věnováním pro babičky a dědečky. Podepište se, aby věděli, kdo ho pro ně vyrobil. Kreativitě se meze nekladou. Ve školním vestibulu bude umístěna krabice, kam hotová přáníčka budete moci vkládat nejpozději do čtvrtka 26. listopadu do 12 hodin.

               Mnoho z nich se teď nejspíš cítí osaměle, pojďme jim přáníčkem vykouzlit úsměv na tváři.

Děkuji za spolupráci a projev dobré vůle.

J. Krejsová

Nejvíce vás zajímá

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

  • Výsledky o zápisu do 1. ročníku

    Rozhodnutí o přijetí do 1. ročníku ZŠ.

  • Zápis do 1. ročníku

    zápisy k povinné školní docházce proběhnou i v letošním školním roce v souladu s platnými právními předpisy (školský zákon, vyhláška o základním vzdělávání a správní řád). 

     

Foto z naší školy

Top