čtvrtek, 21 leden 2021 07:34

Veřejná sbírka - pomoc krajanům v Chorvatsku

V médiích jste mohli na přelomu prosince a ledna zaznamenat zprávy o sérii zemětřesení v blízkém Chorvatsku.

POMOZME KRAJANŮM, POSTIŽENÝM ZEMĚTŘEŠENÍM V CHORVATSKU 

 

 

V médiích jste mohli na přelomu prosince a ledna zaznamenat zprávy o sérii zemětřesení v blízkém Chorvatsku (nejvíce zasažená města Petrinja a Sisak). Naše město pojí partnerství s chorvatským Daruvarem, jehož místostarostou je pan Vladimír Bílek, současně poslanec parlamentu pro českou a slovenskou menšinu. Ten se na nás obrátil s prosbou o pomoc, kterou by obdržely prostřednictvím střešní krajanské organizace Svazu Čechů v Chorvatsku se sídlem v Daruvaru právě rodiny s českými kořeny. Jako nejvhodnější byla vyhodnocena veřejná sbírka se zřízením transparentního účtu v České republice. Tu zřídilo město Letohrad.

 

 

Transparentní účet pro účel sbírky pro krajany postižené zemětřesením v Chorvatsku je zřízen u České spořitelny: 5928633369/0800

Hotovostní dar lze vhodit do pokladničky umístěné na podatelně Městského úřadu (pondělí a středa v čase 8-11 a 15-17), tyto prostředky budou na konci období sbírky vloženy hromadně na transparentní účet.

Sbírka trvá do 19. března 2021.

 

Zájemcům vystaví na požádání finanční odbor MěÚ Letohrad „Potvrzení o přijetí daru“ na tento účel (kontaktní osoba Ing. Rostislav Barnet, tel. 465 676 431, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

 

Předem děkujeme za všechna dobrá srdce dárců.

 

Petr Fiala, starosta města Letohrad

Nejvíce vás zajímá

Poslední aktuality

Foto z naší školy

Top