pondělí, 15 březen 2021 10:26

Projekt Učíme se v přírodě

Na Ministerstvu životního prostředí jsme v roce 2020 uspěli s žádostí s projektem „Učíme se v přírodě“.

Získali jsme dotaci 495 873,- Kč (85%) ze základu pro stanovené podpory 584 557,- Kč. Zbytek bude škola hradit ze svých prostředků.

Ve výběrovém řízení na zhotovitele jsme měli snahu, aby práce získal někdo z místních podnikatelů. A to se podařilo. Zhotovitelem bude p. Tomáš Uchytil, který bude dělat převážně terénní úpravy a dřevěné prvky zadá našemu bývalému žákovi Adamu Vojtíškovi.

Těšíme se na spolupráci a na to, že v červnu má být projekt ukončen.

Pavla Skácelíková

Název projektu: Učíme se v přírodě při ZŠ Letohrad, Komenského 269

Akceptační číslo: 1190700293

Příjemce podpory: Základní škola Letohrad, Komenského 269

Stručný popis projektu: Předmětem projektu je úprava stávající zahrady základní školy na zahradu s prvky přírodní zahrady. Po úpravách bude zahrada poskytovat žákům praktickou i teoretickou výuku v oblasti EVVO. Bude se jednat zejména o dendrofón a expozici dřeva, nebo také balanční a pocitový chodník. Součástí budou také vyvýšené záhony, geoexpozice a sluneční hodiny.