čtvrtek, 08 duben 2021 12:12

Nástup žáků do školy - od 12.4.2021

Vážení rodiče a žáci,

MŠMT ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví naplánovalo návrat žáků do škol. Zatím se návrat týká žáků 1. stupně, kteří budou docházet do školy rotačním způsobem.

(aktualizováno 9.4.)

Týden od 12. dubna

Do školy na prezenční výuku nastoupí žáci 1.A, 1.B a 4. třídy. Ostatní žáci se budou nadále vzdělávat distančně.

 

Týden od 19. dubna

Do školy na prezenční výuku nastoupí žáci 2., 3. a 5. třídy. Ostatní žáci se budou nadále vzdělávat distančně.

 

Školní družina

Školní družina je pro přihlášené žáky otevřena každý den od 7 do 7.45 hodin a odpoledne do 16 hodin. Vzhledem k nutnosti testování je nutné, aby žáci nastoupili v pondělí a ve čtvrtek vždy v 7 hodin.

 

Testování

Testování bude každý týden probíhat formou samoodběru prostřednictvím LEPU testů. Byli bychom velmi rádi, pokud by rodiče děti na toto testování připravili a vše jim vysvětlili. Instruktážní video je přiloženo v závěru stránky. Důsledkem neúčasti na testování je nemožnost účasti na prezenčním vzdělávání.

Testovat se nemusejí děti, u kterých je možné doložit negativní výsledek RT-PCR testu nebo negativní výsledek POC antigenního testu (ne starší než 48 h) a které zároveň nemají příznaky onemocnění COVID-19. Testovat se nemusejí také ti, kteří onemocnění COVID-19 již prodělali a neuplynulo více než 90 dní od prvního testu s pozitivním výsledkem. To je ovšem nutné prokázat (např. potvrzením od lékaře, lékařskou zprávou, zprávou z laboratoře v listinné, či elektronické podobě).

V případě pozitivního testu vás škola kontaktuje, abyste si pro dítě přišli, nebo, pokud je taková dohoda, může starší žák opustit školu sám. Zákonný zástupce žáka následně kontaktuje praktického lékaře a požádá o vystavení e-žádanky na provedení konfirmačního PCR testu ve zdravotnickém zařízení. Pokud se potvrdí, že je dítě, žák pozitivní, bude následně v domácí izolaci.

Časový průběh testování:

7.00 - děti navštěvující školní družinu

7.45 - žáci 1.A a 1.B

8.10 - žáci 4. ročníku

Testovací místnost:

Tělocvična ZŠ,  Prosíme rodiče, kteří potřebují při testování svým dětem asistovat, aby se při příchodu do tělocvičny přezuli.

 

Školní jídelna

Obědy na pondělí 12. dubna mají žáci 1. a 4. ročníku automaticky přihlášené, pokud o něj nemáte zájem, odhlaste si  ho.  Na týden od 19. dubna si již žáci 2. 3. a 5. třídy musí obědy přihlásit sami.

 

Prosíme rodiče, aby své děti vybavili na každý den zdravotnickou rouškou (2 - 3 kusy) nebo respirátorem. Podrobné informace posílá paní ředitelka prostřednictvím žákovské knížky. Víme, že situace je pro všechny složitá, ale všichni věříme, že závěr školního roku úspěšně zvládneme. Za učitele mohu říci, že se na děti těšíme a uděláme vše pro to, abychom na prázdniny odcházeli s dobrým pocitem. 

 

Petr Pupík, zástupce ředitelky ZŠ

 

 

Odkaz na webové stránky s dalšími informacemi.

 

Video s návodem na samotestování LEPU testem

 

 

 

 

 

Nejvíce vás zajímá

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

Foto z naší školy

Top