úterý, 30 listopad 2021 11:57

Přírodovědné odpoledne - listopad

Listopadové pokusy jsme zahájili klasickým očním klamem.

 

 

 

 Žáci si srolovali list papíru a vznikla trubička. Drželi ji v natažené pravé ruce a levou s nataženými prsty přiložili vedle trubičky. Po chvilce soustředěného pohledu zjistili, že se dívají dírou v ruce. Pak jsme zkoušeli roztančit rozinky a podařilo se.

 

Největší úspěch měl kouzelný hrneček ze známé pohádky. Nebylo těžké vytvořit takový hrneček a pochopit jak funguje. „Vaření kaše“ žáci usměrňovali, přesto leckde hrneček přetekl. Tentokrát jsme si vystačili se snadno dostupnými látkami, octem a jedlou sodou, které si děti přinesly.

 

Jarmila Hatková

 

Fotografie z akce

 

Nejvíce vás zajímá

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

  • Výsledky o zápisu do 1. ročníku

    Rozhodnutí o přijetí do 1. ročníku ZŠ.

  • Zápis do 1. ročníku

    zápisy k povinné školní docházce proběhnou i v letošním školním roce v souladu s platnými právními předpisy (školský zákon, vyhláška o základním vzdělávání a správní řád). 

     

Foto z naší školy

Top