sobota, 18 září 2021 12:38

Přírodovědné odpoledne - září

Další cyklus přírodovědných odpolední zahájili v tomto školním roce zájemci ze 4. a 5. třídy v pátek 17. září.

Nejprve si vyzkoušeli, co dokáže statická elektřina, pak použili obyčejnou vodu k pokusům.

Dokazovali přítomnost vzduchu v baňce, ověřili, že může vzduch přilepit papír na hrdlo nádoby s vodou takovou silou, že voda, když nádobu obrátíme dnem vzhůru, nevyteče. Vystřihli si z papíru kytičku, vytvořili z ní poupátko a pak pozorovali, jak na vodní hladině rozkvete. Na závěr si žáci zopakovali, jaké pokusy prováděli a napočítali jich neuvěřitelných sedm. Odcházeli nadšení, a zároveň i trochu smutní, protože se sejdeme až za měsíc.

Jarmila Hatková

 

Fotografie z akce

Nejvíce vás zajímá

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

Foto z naší školy

Top