sobota, 18 září 2021 12:38

Přírodovědné odpoledne - září

Další cyklus přírodovědných odpolední zahájili v tomto školním roce zájemci ze 4. a 5. třídy v pátek 17. září.

Nejprve si vyzkoušeli, co dokáže statická elektřina, pak použili obyčejnou vodu k pokusům.

Dokazovali přítomnost vzduchu v baňce, ověřili, že může vzduch přilepit papír na hrdlo nádoby s vodou takovou silou, že voda, když nádobu obrátíme dnem vzhůru, nevyteče. Vystřihli si z papíru kytičku, vytvořili z ní poupátko a pak pozorovali, jak na vodní hladině rozkvete. Na závěr si žáci zopakovali, jaké pokusy prováděli a napočítali jich neuvěřitelných sedm. Odcházeli nadšení, a zároveň i trochu smutní, protože se sejdeme až za měsíc.

Jarmila Hatková

Fotografie z akce

• Testování žáků

Pokračování testování žáků na přítomnost viru SARS CoV-2 od 3. ledna 2022.

• Informace k testování

Vážení rodiče,

Vláda ČR schválila na svém zasedání dne 22. prosince 2021 změnu mimořádného opatření k testování žáků ve školách s účinností od 3. ledna 2022.

• Informace k testování

Vážení rodiče,

• Testování žáků

Pokračování testování žáků na přítomnost viru SARS CoV-2 od 3. ledna 2022.