neděle, 31 říjen 2021 12:42

Přírodovědné odpoledne - říjen

V pátek 15. října 2021 si žáci vzorně donesli předepsané pomůcky a látky, ale zápalky dostali až ve škole. 

Někteří měli trochu obavy, zda pokus se svíčkou a hořící zápalkou zvládnou. Nejprve s pomocí a pak už samostatně zkoušeli, jak přeskočí plamen na sfouknutou svíčku.  Po několikerém opakování tohoto pokusu přišlo na řadu zkoumání, jak se zachová svíčka, když kolem ní reaguje jedlá soda s octem. Vzájemné reakce těchto látek pak využily k nafouknutí balónku. Tento pokus měl takový úspěch, že si žáci vyžádali jeho zopakování na příštím setkání, kdy si vytvoří každý svého panáčka. Připravený oxid uhličitý dokazovali hořící špejlí. Vlastnosti oxidu uhličitého vyvodili na základě experimentů, které si sami vyzkoušeli a z pozorování, jak jsem tento plyn přelévala. Příště si sami vyzkouší přelévat oxid uhličitý a tento plyn využijí k dalším experimentům.

Jamila Hatková

 

Fotografie z akce

Nejvíce vás zajímá

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

  • Výsledky o zápisu do 1. ročníku

    Rozhodnutí o přijetí do 1. ročníku ZŠ.

  • Zápis do 1. ročníku

    zápisy k povinné školní docházce proběhnou i v letošním školním roce v souladu s platnými právními předpisy (školský zákon, vyhláška o základním vzdělávání a správní řád). 

     

Foto z naší školy

Top