středa, 22 prosinec 2021 07:03

Testování žáků

Pokračování testování žáků na přítomnost viru SARS CoV-2 od 3. ledna 2022.

Testování žáků na přítomnost viru SARS CoV-2 bude probíhat i v novém kalendářním roce. Pravidla zůstávají stejná:

- testování probíhá každé pondělí (poprvé v roce 2022 tedy 3. ledna) v době od 7 do 8 hodin neinvazivními antigenními testy

- žák si může přinést svůj vlastní test schválený Ministerstvem zdravotnictví ČR

- u testování žáků 1. ročníku (v případě potřeby i u starších žáků) může být přítomen zákonný zástupce

- v případě pozitivního AG testu je žák povinen podstoupit konfirmační PCR test (zákonný zástupce je školou bez odkladu informován, dítěti je vystaveno potvrzení o pozitivním výsledku AG testu)

- testovat se nemusí žáci s ukončeným očkováním a žáci, kteří v posledních 180 dnech prodělali onemocnění covid-19 (pokud žák/zákonný zástupce o testování i v tomto případě požádá, umožníme mu to - jsme na to připraveni)

Mgr. Ivana Veselá

• Informace k testování

Vážení rodiče,

Vláda ČR schválila na svém zasedání dne 22. prosince 2021 změnu mimořádného opatření k testování žáků ve školách s účinností od 3. ledna 2022.

• Historická soutěž "Odhal věc 140+"

„OBRAZ ZE SIREK A NAPOLEONOVY SANĚ“ BODOVALY V HISTORICKÉ SOUTĚŽI VÝCHODOČESKÉHO MUZEA. SIRKY „SE ROZHOŘELY“ I VE FINÁLE!

• Historická soutěž "Odhal věc 140+"

• Informace k testování

Vážení rodiče,