pondělí, 24 leden 2022 13:58

Historická soutěž "Odhal věc 140+"

„OBRAZ ZE SIREK A NAPOLEONOVY SANĚ“ BODOVALY V HISTORICKÉ SOUTĚŽI VÝCHODOČESKÉHO MUZEA. SIRKY „SE ROZHOŘELY“ I VE FINÁLE!

 

 

 

Odhal věc 140+, to byl název historické soutěže Východočeského muzea v Pardubicích, kterého se zúčastnily dva týmy z 9. B. Úkol zněl jasně: „Vyberte si v jakémkoliv muzeu předmět starší 140 let, zjistěte o něm co nejvíce, vymyslete vlastní příběh s pravdivým jádrem a zajímavě ho zpracujte.“

 První tým ve složení Natálie Levá, Gabriela Švecová, Lucie Kalousková, Šimon Škabraha a Tomáš Lux zůstal těsně před branami finále, a to na 4. místě z 25 týmů z našeho kraje. Za svoji práci „Napoleonovy saně“ však od poroty sklidili veliký obdiv, protože se rozhodli téma ztvárnit formou komentovaného videa a vlastnoručních kreseb. Nápad to byl úžasný a jejich tým si zaslouží uznání.

 Druhý tým, který reprezentoval Dominik Koreň, Tobiáš Hrdina, Dan Filip, David Hottmar a Kristián Václav Schauer, se probojoval až do velkého finále soutěže. To se konalo 18. 1. 2022 v prostorách zámku v Pardubicích. Chlapci museli svoji práci odprezentovat, obhájit a odpovídat na zvídavé dotazy odborné poroty složené historiků. Za originálně zpracovanou počítačovou animaci na téma „Obraz ze sirek“, jenž si tým vybral v Městském muzeu v Letohradě, získali 3. místo.

 A ceny stály opravdu za to! Pro sebe chlapci vyhráli historické knihy a publikace, vstupenky na únikovou hru a celá třída si díky nim udělá na jaře výlet do Východočeského muzea a také do Národního muzea na vybrané výukové programy.

 Výborná práce, pánové a dámy.

 Moc gratulujeme k úspěchu a ať vám zájem o historii vydrží i nadále.

 Petra Nožková

 

Soutěžní práce obou týmů jsou ke zhlédnutí zde:

 

Obraz ze sirek

Napoleonovy saně

 

Fotogalerie

 

 

 

 

 

 

Děkujeme za poskytnuté materiály a vstřícnost Městskému muzeu Letohrad.

 

Nejvíce vás zajímá

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

  • Výsledky o zápisu do 1. ročníku

    Rozhodnutí o přijetí do 1. ročníku ZŠ.

  • Zápis do 1. ročníku

    zápisy k povinné školní docházce proběhnou i v letošním školním roce v souladu s platnými právními předpisy (školský zákon, vyhláška o základním vzdělávání a správní řád). 

     

Foto z naší školy

Top