čtvrtek, 03 únor 2022 17:43

Malí šikulové

V úterý 1. 2. 2022 se konalo krajské kolo odborné metodické soutěže Talenty pro firmy T-PROFI. 

Pod záštitou společnosti OEZ a za laskavého přizvání PSŠ Letohrad, pracoviště SOU jsme se s páťáky zúčastnili soutěže týmů konané Krajskou hospodářskou komorou ČR. Soutěž si klade za cíl kromě podpory polytechnické výuky na školách i prohlubování spolupráce mezi zaměstnavateli a vzdělavateli.
Úkolem bylo sestavení funkčních modelů soustruhu a tepelné elektrárny.
Vzhledem k epidemiologické situaci považujeme za malý zázrak, že se událost konala. Za velký, že jsme přivezli fantastické 1. místo s postupem do republikového finále, rozdíly mezi týmy byly nepatrné a náš kraj se pyšní opravdovými šampiony.
Naši žáci 5. třídy ve skvělé spolupráci s žáky 2. ročníku učiliště výborně kooperovali, naučili se nové poznatky a prokázali zručnost se stavebnicí Merkur, i když neměli moc času na trénink a složení týmu se kvůli covidu z poloviny obměnilo těsně před soutěží.
Děkujeme soutěžícím dětem za skvělou reprezentaci školy i těm, které nakonec nemohly jet, že do soutěže se staršími kamarády šly s nadšením a smyslem pro fair play.


Ivana Veselá 

Fotogalerie

 

Nejvíce vás zajímá

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

  • Výsledky o zápisu do 1. ročníku

    Rozhodnutí o přijetí do 1. ročníku ZŠ.

  • Zápis do 1. ročníku

    zápisy k povinné školní docházce proběhnou i v letošním školním roce v souladu s platnými právními předpisy (školský zákon, vyhláška o základním vzdělávání a správní řád). 

     

Foto z naší školy

Top