středa, 23 březen 2022 08:23

Zápis do 1. ročníku

Informace k zápisu do 1. ročníku základního vzdělávání pro školní rok 2022/2023

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

dovoluji si Vás informovat o zápisu dětí do první třídy.  Po dvou letech se těšíme na zápis s osobním setkáním. Děti se v doprovodu rodičů zúčastní rozhovoru s paní učitelkou a mohou rodičům ukázat, kde byly a co dělaly v průběhu speciálu pro předškoláky „Hra na školu“, který navštívily se svou mateřskou školkou.

 

Organizace zápisu

Termín: pátek 8. dubna 2022

Čas: od 15.00 do 17.00 hodin (čas ani pořadí příchodu k zápisu nemá vliv na rozhodnutí o přijetí)

Místo: Základní škola Letohrad, Komenského 269

 

 

Pro urychlení administrativní části zápisu si můžete stáhnout a předem vyplnit potřebné dokumenty (v přilohách):

- Žádost o přijetí dítěte k povinné školní docházce

- Dotazník pro rodiče 

- Příp. Žádost o odklad povinné školní docházky 

 

K zápisu je potřeba přinést:

- Rodný list dítěte

- Občanský průkaz zákonného zástupce

 

Odklad povinné školní docházky

Jestliže chcete požádat o odklad povinné školní docházky, vyplňte dokument „Žádost o odklad povinné školní docházky". K žádosti doložte doporučující posouzení příslušného školského poradenského zařízení (pedagogicko-psychologické poradny, nebo speciálně pedagogického centra) a odborného lékaře nebo klinického psychologa.

Rodiče, kteří žádají o odklad povinné školní docházky a mají s sebou doporučení z pedagogicko-psychologické poradny a od dětského lékaře, si dohodnou schůzku s ředitelkou školy. Dítě k zápisu nejde. Zákonnou povinnost přihlásit dítě k základnímu vzdělávání splní rodiče vyřízením odkladu povinné školní docházky.

 

Pokud žádáte o odklad, ale nemáte s sebou obě doporučení, jdete s dítětem k zápisu - bude přihlášeno do 1. třídy a dokumenty dodáte ředitelce školy do 30. 4. 2022.

Na Vaše dotazy odpovíme na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonním čísle 778 962 113.

Ivana Veselá, ředitelka školy

 

 

Nejvíce vás zajímá

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

Foto z naší školy

Top