úterý, 17 květen 2022 11:33

Vydařené běžecké závody

„ZŘEJMĚ SLUŠNEJ ODDÍL“ je ta naše škola. 

 Dne 16.5. jsme se za nádherného počasí zúčastnili oblíbeného Běhu J. A. Komenského v Brandýse nad Orlicí, na kterém se sešlo na 140 závodníků. Rozhodně pro nás neplatí, že děti nechtějí sportovat, protože naše výprava čítala 21 členů od 2. do 9. třídy, která se prala na tratích od 800 do 1600 m. A byly to vysloveně medailové žně. Přivezli jsme jich rovných deset - tři zlaté (Štěpán Jansa 5.tř., Kateřina Kulhavá 7.B, Ema Faltusová 8.B), pět stříbrných (Sára Malínková 2.A, Kristina Faltusová 4.tř., Jan Strnad 5.tř., Sofie Matějíčková 6.B, Klaudie Kalášková 9.A) a dvě bronzové (Matěj Jansa 8.A a Gabriela Švecová 9.B). Absolutní triumf předvedla děvčata v nejstarší kategorii, kde obsadila všechna místa na stupních vítězů. Dále se nám povedla tři bramborová umístění a dvě pátá místa. Takže z 21 závodníků se 15 z nich umístilo do pátého místa. Skvělá práce! Všechny tyto výsledky znamenaly zisk putovního poháru pro nejúspěšnější školu! To se naší škole povedlo naposledy v roce 2005. Neméně významnou třešničkou na dortu bylo setkání s Ondřejem Moravcem, který byl pozván jako čestný host. Startoval všechny kategorie, předával medaile vítězům a samozřejmě nemohl chybět na společné fotce s pohárem. Protože jeho ALMA MATER je přece nejlepší ?.                         

Tereza Krejčová

 

Fotografie z akce

 

 

Nejvíce vás zajímá

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

Foto z naší školy

Top