pátek, 08 červenec 2022 04:24

T-PROFI 2022

 národní kolo polytechnické soutěže

84 soutěžících žáků základních a středních škol, 24 pedagogů, 12 kapitánů z významných regionálních firem i polské Swidnice a 10 porotců dorazilo v pondělí 27. 6. do Čestlic u Prahy. Od odpoledních hodin se tak areálem hotelu AquaPalace Prague šířila 130 hlavá skvělá vlna energie i napěti. Všechny soutěžní týmy si před soutěží užily návštěvu vodního světa v aquaparku. Některé přidaly prohlídku Prahy nebo exkurzi do firem. Po večeři se pak všichni sešli na společnou instruktáž před startem.

28. 6. bylo v 8 hodin slavnostně zahájeno 6. národní finále odborné technické soutěže Talenty pro firmy T-PROFI, pořádané Hospodářskou komorou České republiky a Středním podnikatelským stavem, z.s. Soutěžní týmy, které se představily prostřednictvím svých vlastních videí, přišli povzbudit také hosté.

Před oficiálním startem opanovala soutěžní sál skutečná vlna napětí a energie. V 9 hodin spustila odborná porota časový odpočet a začal 3 hodinový technický koncert. 12 týmů, vítězů krajských kol, se pustilo do montáže modelu jaderného reaktoru s chladicím okruhem. Poprvé v historii T-PROFI týmy pod vedením kapitánů a pedagogů tvořili model v kombinaci mechanická, elektronická a vodní část skutečného průmyslového zařízení.

 

Úkolem dne bylo sestavit funkční model jaderného reaktoru a jeho chladicí soustavy. Pomocí elektronického ovládání pak regulovat výkon a v závislosti na aktuálním výkonu jeho chladicí soustavu.

K mechanické montáži používali soutěžící primárně součástkovou základnu technické stavebnice Merkur. Vodní prvky a elektronické ovládání s využitím mikropočítačů Arduino, připravil na míru T-PROFI pan Boris Šraut, odborný garant a předseda poroty. Na dodržování pravidel dohlíželo celkem 10 porotců, kteří hodnotili technickou kvalitu montáže a funkčnost, stanovenou soutěžní dokumentací.

Velký obdiv zaslouží výkony všech finalistů, kteří uplatnili vše, co je třeba k cestě za skvělým výkonem: soustředění, podporu, odhodlání a týmového ducha.

 

Letohradský tým pod vedením kapitána Tomáše Jukla, doprovázený pedagogy Ivanou Veselou a Michalem Broulíkem, složený z žáků 5.  ročníku (Anežka Skalická, Anna Stránská, Karolína Šestáková, Jaromír Sklenář) a žáků 2. ročníku učiliště (Vojtěch Krejsa, Zděněk Hylmar, Patrik Michalička, Jan Burianec) se v těžké konkurenci neztratil a obsadil dělené 7. místo. Model v časovém prodloužení dokončil plně funkční, s minimálními ztrátami za drobné chyby. Oceněni jsme byli za poutavé týmové video, vysoké procento žen v týmu a dobrou náladu, který naše družstvo vyzařovalo po celou dobu soutěže.

 

Ivana Veselá

(text částečně převzat z tiskové zprávy Talenty pro firmy)

 

fotky - L: Foto - T-profi

 

Fotogalerie

Nejvíce vás zajímá

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

  • Výsledky o zápisu do 1. ročníku

    Rozhodnutí o přijetí do 1. ročníku ZŠ.

  • Zápis do 1. ročníku

    zápisy k povinné školní docházce proběhnou i v letošním školním roce v souladu s platnými právními předpisy (školský zákon, vyhláška o základním vzdělávání a správní řád). 

     

Foto z naší školy

Top