úterý, 28 březen 2023 05:17

Matematický klokan

Minulý týden jsme uspořádali školní kolo soutěže Matematický klokan.

Jedná se o mezinárodně koordinovanou soutěž, která vznikla v 80. letech minulého století v Austrálii a později se rozšířila i do Evropy a Ameriky. V současné době probíhá ve více než 60 zemích světa a účastní se jí pravidelně něco mezi 6 a 8 miliony soutěžících. V ČR probíhá od roku 1995.

Na naší škole se do soutěže zapojilo 196 žáků z 2. až 9. ročníku, kteří soutěžili ve 4 kategoriích. Úlohy byly obtížné a vyžadovaly nejen početní dovednosti, ale také schopnost bystrého úsudku a logického myšlení.  

 

Výsledky.

Kategorie Cvrček (2. a 3. ročník):

1. Jakub Sysr

2. Tereza Čápová

3. Thea Tejklová a Markéta Poláčková

 

Kategorie Klokánek (4. a 5. ročník):

1. Jakub Skalický

2. Matěj Moravec

3. Aneta Veselá

 

Kategorie Benjamin (6. a 7. ročník):

1. Ondřej Moravec

2. Vojtěch Sysr

3. Lukáš Dostál

 

Kategorie Kadet (8. a 9. ročník):

1. Eliška Sysrová

2. Anna Poláčková

3. Dominika Halbrštátová

Nejvíce vás zajímá

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

Foto z naší školy

Top