pátek, 06 leden 2017 13:50

Hledáme nejlepšího chemika

V Pardubicích odstartoval 10. ročník největší chemické soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR,  která je určena žákům osmých a devátých tříd základních škol. 

 Největší regionální kolo již desátým rokem pořádá Střední průmyslová škola chemická v Pardubicích. Mladý chemik vznikl v roce 2007 ve spolupráci společnosti Synthesia (člen skupiny Agrofert) a SPŠCH Pardubice. Cílem projektu je popularizace chemie jako perspektivního studijního i pracovního oboru, který má široké uplatnění v praxi. Soutěž vzbudila velký zájem škol i podniků a v letošním roce získala prestižní ocenění Klubu zaměstnavatelů za nejlepší personální projekt roku 2016. 

 „Jubilejní desátý ročník Mladého chemika se může pochlubit rekordní účastí. První kolo testování, které probíhalo od letošního září do poloviny listopadu, absolvovalo pod naším vedením více než 5 000 žáků ze 159 ZŠ pěti krajů: Pardubického, Královéhradeckého, Libereckého, Středočeského a Kraje Vysočina. Tak vysoká účast představuje téměř polovinu všech soutěžících v rámci celé republiky,“ vysvětluje ředitel SPŠCH Pardubice Jan Ptáček. 

Žáci naší školy se zúčastňují této soutěže od roku 2014. Letos postoupili do 2. kola tři deváťáci:  Stanislav Kalousek, Kateřina Jeníková a Denisa Malečková.  Z 355 účastníků jsme se s bodovým hodnocením dostali do první poloviny, Katka se umístila na 136. – 145. místě, Standa na 159. a Denča na 160. – 169. místě. Všem děkuji za vzornou reprezentaci školy a chuť naučit se něco navíc. 

Jarmila Hatková

 

 

Fotogalerie k prohlédnutí

Nejvíce vás zajímá

  • T - profi 2023

    Letohrad úspěšný v krajském kole polytechnické soutěže Talenty pro firmy T – profi 2023

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

Foto z naší školy

Top