úterý, 30 listopad 2021 11:57

Přírodovědné odpoledne - listopad

Listopadové pokusy jsme zahájili klasickým očním klamem.

Žáci si srolovali list papíru a vznikla trubička. Drželi ji v natažené pravé ruce a levou s nataženými prsty přiložili vedle trubičky. Po chvilce soustředěného pohledu zjistili, že se dívají dírou v ruce. Pak jsme zkoušeli roztančit rozinky a podařilo se.

Největší úspěch měl kouzelný hrneček ze známé pohádky. Nebylo těžké vytvořit takový hrneček a pochopit jak funguje. „Vaření kaše“ žáci usměrňovali, přesto leckde hrneček přetekl. Tentokrát jsme si vystačili se snadno dostupnými látkami, octem a jedlou sodou, které si děti přinesly.

Jarmila Hatková

Fotografie z akce