neděle, 17 prosinec 2017 08:39

Na skok do Bratislavy

Aby oborové dny Sousedé odvedle měly i praktickou stránku, uspořádala jsem zájezd do Bratislavy. Spojili jsme to s předvánočním časem a vyrazili 15. prosince.

Cesta nám utekla rychle, už za 3 hodiny jsme dorazili do Bratislavy. Prohlídku města jsme začali u prezidentského paláce a přilehlé zahrady. Zde se nachází alej ze stromů, které zasadily hlavy států, které navštívily Bratislavu. U stromu Václava Havla jsme se nemohli nevyfotit. Poté jsme Michalskou bránou vstoupili do historické části města. Starodávné uličky nás zavedly na Hlavní náměstí, kde se konaly vánoční trhy. Snad všichni se vyfotili u nejfotografovanějšího Bratislavana - bronzové sochy Čumila. Kolem Dómu sv. Martina jsme došli k Dunaji a Mostu SNP, na jehož konci stojí známé UFO, restaurace a vyhlídka v pylonu mostu. Výtah nás během 45s vyvezl do výšky 90m, odkud byl úžasný výhled na město, vidět bylo dokonce až na Alpy. Po krátké pauze na oběd už jsme se všichni těšili na největší dominantu města na Dunaji - Bratislavský hrad. Výstup stál za to. Hrad je nově opraven, vánoční výzdoba na nádvoří krásná, nová barokní zahrada ještě krásnější. Při cestě zpátky se již začínalo stmívat a Bratislava se rozsvěcovala. Vrátili jsme se na vánoční trhy, abychom utratili zbylá eura a naposledy se zaposlouchali do slovenštiny. Pak už byl čas na návrat na nádraží a cestu domů. Děti byly vzorné a slušné, výlet si pochvalovaly. Komplikace nastaly až v České Třebové, kde měl náš přípoj velké zpoždění. Velmi děkujeme obětavým rodičům, kteří pomohli děti odvozit do Letohradu.

                                                                                                                      Tereza Krejčová

 

Fotogalerie

Nejvíce vás zajímá

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

Foto z naší školy

Top