úterý, 12 červen 2018 06:48

Již se stal tradicí na naší škole "vodák". Stejně jako vloni jsme se vypravili v posledním květnovém týdnu na Vltavu,

která je v poslední době jistotou, co se množství vody týče. Na štreku napříč republikou dlouhou 400 km se vypravilo 21 žáků převážně 9. ročníku s doprovodem 5 dospělých. Naše vodácká pouť začala ve Vyšším Brodě, pokračovala přes kemp Pískárna a Český Krumlov a končila ve Zlaté Koruně. Vody bylo tak akorát, všech deset jezů bylo sjízdných, téměř nikdo se na nich necvaknul. Měli jsme už zkušené vodáky. Počasí vyšlo skvěle, potrápilo nás jen jedinkrát, a to v Českém Krumlově, kde nás zastihla bouřka. Nebyl to vůbec příjemný pocit, na druhou stranu jsou toto okamžiky, na které se dlouho vzpomíná. Procházka Krumlovem byla rychlá, většina dětí zde byla již vloni, ale protože jsme tenkrát nestihli dobýt zámeckou věž, pokusili jsme se o ni znovu. A opět odolala, protože, světe, div se, věž byla vyplavena přívalovým deštěm a předčasně ji uzavřeli. Toto byl jediný negativní okamžik celého vodáckého putování, které se nám moc vydařilo. Deváťáci se s vodou rozloučili a my doufáme, že příští rok najdeme nové zájemce a budeme opět moci volat "Ahoooooj". Poděkování patří Janu Fajfrovi za pomoc se vším možným a Danielu Klížovi za ohromné množství fotografií.                                                                

Tereza Krejčová

 

Fotografie z akce

Nejvíce vás zajímá

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

Foto z naší školy

Top