úterý, 03 červenec 2018 05:15

Dva dny vzpoury na naší škole!

Nebojte, nešlo o žádnou rebelii...jednalo se o akci " VZPoura úrazům", tedy o preventivní program pojišťovny VZP zaměřený na úrazy a nehody dětí a mladistvých. Ambasadoři projektu - mladí muži s hendikepem - přiblížili našim žákům od 1. do 9. třídy vlastní zážitky, zkušenosti, změny, kterými prošli v důsledku svého úrazu míchy s trvalými následky. Hovořili o tom, jak se jim ve vteřině změnil život, o náročnosti léčby a rehabilitace, o tom, že život na vozíku sice může dál být smysluplný a naplněný pohybem, ale oproti životu se zdravou páteří na něm není žádná výhoda. Své mladší posluchače upozornili na rizikovost některých aktivit, důležitost používání ochranných pomůcek a současně spolu s dětmi hledali řešení, jak úrazům předejít.
Podle reakcí dětí v diskuzi přímo při besedě, ale i bezprostředně po ní v rozhovorech se svými učiteli jsme viděli, že setkání zanechalo svou stopu. Zejména před nadcházejícími prázdninami vnímáme prevenci úrazů jako velmi důležitou, ale současně víme, jak si s našimi "radami" poradí jejich pozornost, která se už tolik těší na volno. Pevně doufáme, že díky ambasadorům Michalovi a Pavlovi to tentokrát nebude "jedním uchem tam a druhým ven." Byli totiž opravdoví, uvěřitelní, skuteční. Moc jim děkujeme za odhodlanost, nadhled a smysl pro humor, se kterým se snaží ovlivnit další generaci tak, aby mladých lidí s tělesným postižením následkem vážných úrazů nepřibývalo.
Všem našim žákům a jejich rodinám přejeme krásné a bezpečné léto plné skvělých zážitků.

Ivana Veselá

Fotografie z akce

Nejvíce vás zajímá

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

Foto z naší školy

Top