sobota, 09 březen 2019 09:36

Únor ve škole

Už je za námi i únor!

„To je rychlost!“ podivili jsme se společně s žáky naší školy, protože měsíc únor nám před očima utekl jako voda. I přestože je to nejkratší měsíc roku, vůbec jsme se nenudili, ba naopak.

První únorový den a týden jsme si užívali jarní prázdniny, které jsme si všichni po náročném pololetí zasloužili.

Po návratu do školy jsme se opět starali kolektivy a osvětu jednotlivých tříd ve spolupráci s Pedagogicko-psychologickou poradnou z Ústí nad Orlicí, jejíhož programu Zrcadlo se tentokrát zúčastnily 8. ročníky. Věříme, že aktivity zkušených odborníků naše žáky pobaví a hlavně poučí.

Devátý ročník se v rámci prevence v úterý 26. února seznámil s tématem extremismu při poutavém povídání letohradského strážníka pana Plívy. Hned o den později deváťáci společně s vybranými žáky z osmých ročníků podnikli fyzikálně-chemickou exkurzi do jaderné elektrárny Dukovany a vodní elektrárny Dalešice pod vedením učitelského tria p. uč. Hatkové, Pupíka a Peřinové.

Od 17. do 22. února se žáci 7. tříd účastnili lyžařského a snowboardového kurzu v Deštném v Orlických horách. Sedmáci si lyžování a snowboardování velice užili, všichni jízdu zvládli a hlavně se všichni vrátili bez nějakých větších úrazů, za což jsme moc rádi.

Učitelské vzdělávání během února zahrnovalo mimo jiné školení o aktuálních novelách právních předpisů, stáž a školení metodiků prevence, školení o kritickém myšlení či aktivitách do českého jazyka.

Probíhal také plavecký výcvik a oblíbená Přírodovědná odpoledne s hokusy pokusy p. uč. Hatkové.

Nyní se těšíme, co nám přinese březen a s ním i první střípky jara.

Nejvíce vás zajímá

  • T - profi 2023

    Letohrad úspěšný v krajském kole polytechnické soutěže Talenty pro firmy T – profi 2023

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

Foto z naší školy

Top