pondělí, 25 listopad 2019 11:23

Netradiční čeština

Hodiny českého jazyka se dají trávit i jinak, než větným rozborem či doplňováním pravopisných cvičení.

Osmáci se s nadšením pustili do výroby vlastních sádrových masek. Inspiraci hledali ve starověkém Řecku, které je považováno za kolébku dramatu. Nejprve si teoreticky nastudovali, jak tehdy herci vystupovali a jak u toho vypadali, a poté se pustili do vlastního tvoření. Přidali trochu fantazie, moderních materiálů a pod jejich rukama během dvou vyučovacích hodin vznikly tyto působivé kousky. Doufám, že se odteď vyučující nebudou bát chodit učit do jejich třídy. Díky jim za příjemně strávené hodiny.

Ivana Zemanová