středa, 26 únor 2020 06:04

Lyžařský výcvik 2020

Termín byl jasný, počet frekventantů i pedagogického dozoru také, chata domluvena výzbroj i výstroj připravena, ale přesto nás všechny spojovala společná obava – bude sníh?

 

19. – 24. 1. – byl náš termín a zároveň jeden z prvních týdnů, kdy se dalo v Deštném celý týden lyžovat. Byli jsme z toho od samého začátku nadšeni a v dobré náladě nám tak uteklo celých 6 dní. Na chalupě nám výborně vařili a na vleku byli milí a velice nápomocní. Všichni žáci do jednoho se naučili lyžovat, tedy někteří si své umění „jen“ zlepšili, ale někteří opravdu poprvé, zakusili, jak krásným sportem lyžování je. Kromě lyžařů se mezi našimi sedmáky našlo i 6 snowbordistů a 3 snowbordistky. Lyžařský výcvik, ale nebyl jen o samotném lyžování, účastníci se naučili mnoho z teorie, vyzkoušeli první pomoc, setkali se se zástupcem horské služby, ale hlavně se lépe poznali navzájem a domů si odváželi plno příjemných společných zážitků a to bez jediného úrazu! 

Fotografie z akce

A na závěr ještě básnička od našich sedmáků

Na chatu jsme přijeli,

 hned jsme sebou házeli,

co jsme pomy chytli se,

hned jsme za ní vlekli se,

až jsme na vrch vyjeli,

cvičit jsme pak začali.

 

Lyže, snowboard, přezkáče,

učitelům do pláče

je, když na sjezdovku už se hrnou.

doufají, že sebou nešlehnou.

Plotny, hroudy přejedeme,

pěkně se pak vymeleme,

koulovačkou skončíme,

do postele skočíme.

 

Ráno je budíček,

pijeme čajíček,

k večeři jsou buchtičky,

proto pláčou holčičky,

všichni se snažíme,

rukavice sušíme.

 

Lyžák byl nej,

lyže sem dej,

snowboardy taky,

sněhový jsou mraky.

Lyžák byl velká prča,

teď už jezdím jako frčák.

V pátek nám to končí,

sedmičky se s vámi loučí.

 

Nejvíce vás zajímá

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

Foto z naší školy

Top