pátek, 18 září 2020 09:24

Adaptační kurz 6.B

Tradičně jako každý rok se i naše 6.B  zúčastnila adaptačního kurzu.  

Do třídy přišli noví žáci z Lukavice a Žamberka, tím vznikl úplně nový kolektiv, který bylo potřeba stmelit a seznámit  jak mezi sebou, tak i s paní asistentkou a se mnou. Vyrazili jsme pěšky ve středu 9.9. do Dolní Čermné, kde na děti čekala celoadaptační aktivita Cesta kolem světa. Jejich prvním velkým úkolem bylo převézt náklad na vlastnoručně vyrobených lodích přes Viktoriino jezero v Africe, dále si zahrály na Drákulu v Transylvánii, dokázaly, že umí být tým a všichni se zachrání po ztroskotání v Indonésii, plnily úkoly v pevnosti Boyard a i peníze z pokladnice získaly. Také ukázaly, že jsou ochotné si pomoci, když je napadne záhadný virus, kvůli kterému osleply či ochrnuly, či že mají dostatek sil na expedici na Mt.Everest nebo na Velkou cenu F1 v Německu. Děti si vyzkoušely, jaké to je být modelkami na přehlídkovém molu ve Francii a že není nic jednoduchého zachraňovat před požárem koaly a klokany v Austrálii nebo před ubývajícími čínskými lesy plyšovou pandu, která se stala potom stala maskotem třídy a kterou pojmenovali Bambusík. Zkusily si ale i "opačnou" stranu a staly se lupiči ve známé velké bankovní loupeži. Každý večer si do mapy zakreslily státy, které ten den "navštívily", a tak kromě toho, že jsme se vzájemně poznali a celý kurz si užili, se děti dozvěděly i něco nového. Závěrem bych uvedla několik postřehů přímo od žáků:

Na adapťáku se mi líbilo, protože....

 • jsme hráli hry
 • na pokoji byla sranda
 • jsme se líp poznali
 • jsme byli pokaždé  v jiných týmech
 • jsme koupali v bazénu
 • jsme si s holkami večer povídaly
 • jsem si našel nové kamarády
 • když jsme měli nějaký úkol a nedařil se nám, tak jsme to nevzdali

                                                                                                          Tereza Krejčová, tř.uč.

 

Fotografie z adaptačního kursu

Nejvíce vás zajímá

Naposledy upraveno

Poslední aktuality

 • Výsledky o zápisu do 1. ročníku

  Rozhodnutí o přijetí do 1. ročníku ZŠ.

 • Zápis do 1. ročníku

  zápisy k povinné školní docházce proběhnou i v letošním školním roce v souladu s platnými právními předpisy (školský zákon, vyhláška o základním vzdělávání a správní řád). 

   

Foto z naší školy

Top