středa, 30 březen 2022 06:28

Lyžařské výcviky

Konečně jsme mohli vyrazit na lyže.

LYŽAŘSKÉ KURZY NA ZŠ KOMENSKÉHO

Zruší se? Budou? A budou moci odjet všichni kantoři? Projdou všechny děti přes PCR testy? Tolik a ještě mnoho dalších otázek pronásledovalo letošní přípravy lyžařských kurzů – sedmičkových v tradičním Deštném v O. h. a osmičkového, přeloženého z loňského roku, v Čenkovicích. Nakonec štěstí stálo při nás a všechny tři kurzy opravdu zdárně proběhly. Byli jsme za to moc rádi, hlavně kvůli dětem, které se na nové a dlouho odkládané zážitky moc těšily. Není třeba sáhodlouhé popisování, nejlépe vše vystihnou komentáře našich sedmáků a osmáků.

Jídlo tam bylo dobré, i když dávali moc velké porce, zvlášť dukátových buchtiček… Jeden den jsme jezdili na snowbladech a učili se různé triky.

Měli jsme skvělé ranní rozcvičky… Spali jsme na rozvrzaných postelích… Velice jsme si to užili a jeli bychom znovu.

Jednoho krásného dne jsme se vydali na běžky. Na takový kopeček, který byl blízko chaty. A tam se kluci rozhodli, že budou skákat ze skokánku. P. skočil tak, že se zapíchnul do sněhu a omylem zlomil špičku běžky. Všichni jsme se začali smát. I paní učitelky.

Den 5. přišli na náš skokánek…a jeli jsme slalom. Já byl třetí.

Zdokonalovali jsme naše vztahy, což někdy bylo nepříjemné, ale pak jsme se udobřili. Měla jsem příležitost poznat spolužáky z úplně jiného úhlu.

První den vymýšlely program paní učitelky a perfektně to pro nás připravily. Druhý den vymýšleli zábavu kluci. Třetí den to bylo na holkách z horního pokoje. Vymyslely, že se holky převléknou za kluky a kluci za holky. Dokonce i paní učitelky se zasmály.

Bavilo mě jezdit na velkých sjezdovkách a bavilo mě skákat. Líbil se mi program s panem kuchařem o přežití v divočině i beseda s horskou službou. Lyžák jsem si užil a jel bych znovu.

Bavilo mě večerní lyžování, protože to bylo něco jiného než jezdit ve dne.

Nejlepší zážitek, klidně bych jela na lyžák ještě jednou. Nejvíc mě bavily snowblady a noční lyžování. Obědy byly v pohodě.

Na „lyžáku“ se mi moc líbilo. Lyžování bylo super. Na pokoji jsme hrály deskové hry, to byla sranda. Strava celkem ušla. Nejlepší večer se konala diskotéka. Myslím, že si to všichni užili.

Bylo to super! Hotel teda nic moc, jídlo v pohodě, ale ostatní – sjezdovky, vleky (nejlepší čtyřsedačka :-) lyžování, kolektiv, diskotéka, program – paráda! Moc jsem si to užila a jela bych znova.

Na sjezdovkách se mi velice líbilo, jediné, co se mi občas nelíbilo, byl silný vítr. Jinak vše super.

Byl to skvělý lyžák. A děkuji všem, co tam se mnou byli.

Na tento lyžák nikdy nezapomenu.

Tereza Krejčová a Vendula Michalcová

Fotografie z lyžařských kursů:

8.A + 8.B