pátek, 06 leden 2017 13:47

Exkurse do planetária

Naše třetí třída a páťáci jsme jeli v úterý 15. listopadu autobusem do Planetária v Hradci Králové.

Nejdřív jsme se vydali na Planetární stezku a hledali velké a malé planety. Potom jsme šli do planetária, kde se v sále promítalo. Viděli jsme planety, hvězdy, souhvězdí, letěli jsme do vesmíru a moc se nám líbila kreslená pohádka Polaris. Taky jsme se dozvěděli, že Slunce má přes den bílou barvu, žlutou až kvečeru.

V hvězdárně jsme se mohli obřím dalekohledem podívat na oblohu, ale nic jsme neviděli, protože bylo zataženo. Nevadí, stejně to bylo hezké a jsme z celé exkurze velký zážitek.

Třeťáci

Fotogalerie k prohlédnutí